Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ekonomie za dva

31. 5. 2007
Tak už je to tady. V indexu mám z Ekonomie 2 zapsáno "velmi dobře"!!!! Ano, musím se tím pochlubit, ale zároveň se nad tím také zamyslet.

Po celou dobu svého 4letého studia jsem se na všechny zkoušky a zápočty vždy (tedy v rámci možností vždy) snažila poctivě připravovat. Nemůžu posoudit, nakolik tomu odpovídaly výsledky, ale snad jo.

Nicméně na tuhle zkoušku už jsem prostě neměla sílu. Bylo toho prostě hodně. Navíc makro z Macha se moc příjemně nečte. Snažila jsem se sice učit, ale byla jsem smířená s tím, že to prostě budu muset celé (!) opakovat. Nebyla to sice příjemná představa, ale aspoň jsem si předsevzala, že pak už mě to donutí se na to učit.

Takže dnes jsem tam šla s tím, že umím ani né polovinu otázek-makro jsem uměla možná ze 3/4, mikro skoro nic :-(

Náhoda rozhodla, že jsem si vytáhla otázku Inflace, řekla, co jsem si pamatovala z makra 1 k inflaci (tehdy to byla jedna z nejlehčích otázek pro mě), zodpověděla logickou úvahou i dodatečnou otázku z mikra a dostala za 2.

Na čím ovšem kroutím hlavou je fakt, že každý mi gratuluje, jak jsem to úžasně zvládla, jak jsem tu ekonomii udělala s minimem vynaložené síly, prostě jak jsem dobrá. Copak je tohle možné v situaci, kdy jsem si řekla, že se mi to prostě nechce učit, že se na to vykašlu a půjdu si do indexu zapsat, že nic neumím (i když něco přece jen umím)? Stejně se to na státnice prostě budu muset naučit všechno.

Kamarádka mi řekla: nehodnotí se snaha, ale výsledek. Možná by to ale někdy mělo být naopak...
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář